معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام

دادگستری ایلام
معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام
مالک روشنی
معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام
..................................
با پیوستن به ما در جهت پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی یاری رسان دستگاه قضایی در استان ایلام باشید بیایید همه با هم جامعه را برای قانون شکنان و مجرمان ناامن کنیم هرگونه اقدامی در جهت پیشگیری از وقوع جرم که منجر به افزایش امنیت در جامعه شود باید با برنامه‌ریزی،هماهنگی متولیان امنیت، هدایت، نظارت و کنترل انجام شود و اگر اقدامات کارشناسانه صورت گیرد قطعاً به نظم اجتماعی، کاهش جرائم، آرامش، پیشرفت و توسعه جامعه می‌انجامد. رعایت حقوق شهروندی و ایجاد فضای امن در جامعه از بروز آسیب‌ها و رفتارهای نامناسب جلوگیری خواهد کرد.
معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام
دادگستری کل استان ایلام
تبادل لینک


۴ مطلب در فروردين ۱۴۰۱ ثبت شده است

در راستای انجام برنامه های مصوب معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری و جهت همکاری و تعامل بیشتر، تفاهم نامه ای مابین این معاونت و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام منعقد شد.

به گزارش خبرنگار معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری، در راستای استفاده از ظرفیت همه نهادها و سازمان ها، پاسخی عملی به دغدغه‌های مقام معظم رهبری به منظور ایجاد و گسترش همفکری، استفاده از منابع انسانی و ظرفیت‌های ارزشمند فکری کودکان و نوجوانان و استفاده حداکثری و نظام مند از استعداد های آینده سازان جامعه و ظرفیت بالقوه و بالفعل آنها در زمینه پیشگیری از آسیب ها و ناهنجاری های اجتماعی، این تفاهم‌نامه بین کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام منعقد گردید.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ فروردين ۰۱ ، ۰۸:۱۱
معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان ایلام

با حضور سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام، و به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی(ع) مراسم آزادی زندانیان استان در زندان مرکزی ایلام برگزار شد.

به گزارش خبرنگار معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام، در این مراسم که به کمک خیرین استان صورت گرفت، 20 نفر از زندانیان محکوم مالی استان از زندان آزاد شدند و به آغوش خانواده خود بازگشتند.

نماینده ولی فقیه و امام جمعه ایلام در این مراسم گفت: یکی از بهترین ذخیره های قیامت برای استان، دستگیری از زندانیان است.

احسانی مدیر کل زندان های استان اذعان داشت: در سال گذشته 197 زندانی نیازمند مالی با همت خیرین، ستاد دیه، انجمن حمایت، سپاه پاسداران و نهادهای حمایتی از زندان آزاد شدند و همچنین 20 بسته معیشتی نیز با مساعدت بنیاد مستضعفان به خانواده های زندانیان نیازمند اهدا شد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ فروردين ۰۱ ، ۰۸:۰۷
معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان ایلام

به همت معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام، نشستی با موضوع افزایش گشت های نیروی انتظامی و مقاومت بسیج و انجام اقدامات توجیهی و نظارتی برای اتحادیه طلافروشان جهت پیشگیری از خرید و فروش اموال مسروقه برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام، روشنی ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات در این ماه رحمت گفت: هدف از برگزاری این نشست کاهش و کنترل سرقت و افزایش احساس امنیت در جامعه از طریق کنترل و مقابله با خرید و فروش اموال مسروقه با استفادده از ظرفیت پایگاه های مقاومت بسیج، توجیه اصناف مختلف و استفاده از ظرفیت آمرین به معروف می باشد.

وی افزود: سارقان قبل از سرقت از امکان فروش اموال مسروقه اطمینان حاصل می کنند، لذا یکی از راه های موثر در پیشگیری از سرقت ایجاد اختلال یا بر هم زدن چرخه خرید و فروش اموال مسروقه می باشد.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری تاکید کرد: تدوین ساز و کار مناسب برای ساماندهی صنوفی که مرتبط با این موضوع هستند و همچنین بالا بردن هزینه ارتکاب جرم برای مالخران از اهمیت بالایی در پیشگیری از سرقت برخوردار است.

روشنی ادامه داد: این معاونت در راستای آگاه سازی و اطلاع رسانی حقوقی به آحاد جامعه، روزانه اقدام به تهیه پیام پیشگیرانه و انتشار در فضای مجازی و رسانه ها می کند، چرا که معتقدیم بعضی از جرائمی که اتفاق می افتد به دلیل ناآگاهی اشخاص از جرم بودن این عمل می باشد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ فروردين ۰۱ ، ۱۳:۳۶
معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان ایلام

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام گفت: به فرموده مقام معظم رهبری(مد ظل العالی) جهاد تبیین همان جهاد بین حق و باطل و اسلام و کفر است و این تبیین هدف آن به رسالت و کار پیامبر برمی گردد که مردم را از ضلالت و جهالت نجات و به روشنایی و علم دعوت می کند.

به گزارش خبرنگار معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام، روشنی که در نشستی با موضوع جهاد تبیین در دفتر امام جمعه استان و با حضور نماینده ولی فقیه و مصلحین و معتمدین استان سخن می گفت، ضمن مهم دانستن نقش و نفوذ آنان در بین مردم افزود: شما می توانید به بهترین نحو ممکن جهاد تبیین را تشریح نمایید.

وی تاکید کرد: یکی از معضلات استان افزایش طلاق و کاهش ازدواج است که این آمار در سال قبل نگران کننده بوده که با توجه به اهمیت جایگاه و نفش خانواده در دین اسلام، قانون اساسی و نظام جمهوری اسلامی، شما می توانید با ورود به این عرصه و استفاده از نفوذ کلام در بین مردم از هم پاشیدگی بنیان خانواده پیشگیری کنید.

روشنی با بیان این که کار شما محدود به زمان و مکان خاصی نیست و فی سبیل الله است افزود: چه بسا ممکن است در این راه به شما بی مهری و توهین هم بشود اما از آنجا که کار برای رضای خدا انجام می شود، این بی مهری ها نه تنها شما را خسته نمی کند بلکه در کارتان مصمم تر می شوید.

سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام با تاکید بر این که محاکم خانواده در دادگستری ایلام دست یاری به سوی شما دراز می کند بیان کرد: ما علاقمندیم به بهترین نحو از ظرفیت و نفوذ کلام شما در جهت حل مشکلات و اختلافات خانوادگی استفاده نماییم.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ فروردين ۰۱ ، ۱۳:۳۴
معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان ایلام