معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام

دادگستری ایلام
معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام
مالک روشنی
معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام
..................................
با پیوستن به ما در جهت پیشگیری از وقوع جرم و آسیب های اجتماعی یاری رسان دستگاه قضایی در استان ایلام باشید بیایید همه با هم جامعه را برای قانون شکنان و مجرمان ناامن کنیم هرگونه اقدامی در جهت پیشگیری از وقوع جرم که منجر به افزایش امنیت در جامعه شود باید با برنامه‌ریزی،هماهنگی متولیان امنیت، هدایت، نظارت و کنترل انجام شود و اگر اقدامات کارشناسانه صورت گیرد قطعاً به نظم اجتماعی، کاهش جرائم، آرامش، پیشرفت و توسعه جامعه می‌انجامد. رعایت حقوق شهروندی و ایجاد فضای امن در جامعه از بروز آسیب‌ها و رفتارهای نامناسب جلوگیری خواهد کرد.
معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ایلام
دادگستری کل استان ایلام
تبادل لینک


اولین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان در سال جاری به ریاست عمران علی محمدی رئیس کل دادگستری استان و سایر اعضاء برگزار گردید.

به گزارش خبرنگار معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، رئیس کل دادگستری استان به آگاهی بخشی عمومی اشاره و عنوان نمود: اجرای قانون با تفکر و برنامه ریزی مناسب میسر است ویکی از راه های پیشگیری از وقوع جرم آگاهی داشتن عامه مردم از قوانین و مقررات است.

علی محمدی پیشگیری از وقوع جرم را بسیار با اهمیت برشمرد و افزود: معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری امروزه در همه زمینه ها و در پیشگیری از آسیب های اجتماعی بازوی توانمند برای حفظ حقوق عامه و دستگاههای دولتی است و می تواند کمک فراوانی درهمه زمینه ها نمایدکه باید غنیمت شمرده شود.

عای ترین مقام قضایی استان افزود: هدف اصلی پیشگیری ، هشدار دادن و آگاه کردن عموم مردم به آسیب های اجتماعی است ودر این راه نقش صدا و سیما در زمینه اقناع مردم، آموزش، فرهنگ سازی و اقدامات پیشگیرانه ارزنده و پررنگ است و باید از همه ظرفیت ها در این زمینه استفاده شود.

وی ادامه داد: در زمینه ساخت و سازهای غیر مجاز، حذف پارکینگ و اضافه بناها باید اولویت را بر آموزش و آگاه سازی عمومی قرار دهیم و مشاورین املاک باید آموزش های لازم را در این زمینه ببینند و همچنین آموزش ناظرین ساختمان در دستور کار قرار گیرد تا مالکان و سازندگان با مشکلات ناشی از افزایش طبقات و اضافه بنا، حذف پارکینگ ، تبعات سایر اقدامات غیر کارشناسی آشنا شوند و بر اساس پروانه صادر شده اقدام به ساخت و ساز نمایند، لذا این یک مطالبه عمومی است که نیاز به یک همت همگانی دارد تا با افراد سودجو مقابله و از تخلفات و وقوع جرم جلوگیری شود.

علی محمدی خطاب به اعضای شورای پیشگیری از وقوع جرم گفت: رویکرد و اولویت دادگستری استان کاهش ورودی پرونده ها به دستگاه قضایی است و این امر با آگاهی بخشی به جامعه و پیشگیری از وقع جرم میسر است.

در ابتدای جلسه روشنی سرپرست معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری دستور کار جلسه را بیان کرد و افزود: هدف ارائه راهکارهای پیشگیرانه برای انجام کار کارشناسی و اصولی جهت جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز، تبعات حذف پارکینگ، مشکلات اجتماعی ناشی از اضافه بنا در شهر ایلام است که اولین قدم انجام کار فرهنگی است که وظیفه ای همگانی و متولی آن همه دستگاهها هستند و بعد، برخورد قانونی با متخلفان صورت پذیرد.

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی